Mestská časť Košice-Sever

Sever - rozvojové zámery pre obdobie 2020-2021

Mestská časť tieto zámery plánuje a realizuje v úzkej spolupráci s mestom Košice a tak spoločne pracujú obidve časti samosprávy na ucelenom rozvoji Severu.

Spoluprácu mesta a Severu v tejto oblasti plne podporujú aj primátor Jaroslav Polaček, námestník primátora Marcel Gibóda a starosta Mestskej časti František Ténai.

Z aktivít vyberáme:

Starosta Gaj nepodpísal výzvu na vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice

Zastupiteľstvo Košického Severu sa pripojilo k výzve na dôkladné a nezávislé vyšetrenie okolností vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Starosta Marián Gaj je ale proti.

Zastavme RAŠIHO KŠEFTY

Zachráňme Park na Komenského / Vodárenská   PDF výzva TU!

Otovrený list primátorovi Košíc k developerským projektom v MČ

Apartmánové domy pre športovcov na štadióne Lokomotíva, Nadstavba Obchodného domu Mier
Otvorený list a kópie uznesení, ktoré adresujeme pánovi primátorovi v mene poslancov a obyvateľov MČ Košice-Sever vo veci Nadstavby Obchodného domu Mier a Apartmánových domov pre športovcov na štadióne Lokomotíva. Dodrží primátor Raši (SMER-SD) svoje slová?

Trhovisko je už týždeň zasypané snehom

Trhovisko Merkúr, Polaček, Gaj, parkovanie, sneh, Kośice

Vážený pán starosta Gaj,

úlohu starostu dlhodobo nezvládate, nestaráte sa o svojich obyvateľov a ani mestskú časť. Porušujete a ignorujete všeobecne záväzné nariadenie, čím živnostníkom, ktorí sa živia predajom tovaru na trhovisku ubližujete a odrádzate od predaja. Trhovisko Merkúr je jedným z príkladov, ako sú Vám všetci obyvatelia Severu ukradnutí. Jedná sa totiž o priestor, z ktorého ma finančný osoh celá mestská časť.

EEI a korupčníci sa chystajú okrádať aj Košičanov na Severe

polaček, gibóda, parkovanie EEI, Gaj, Sever, Košice, nezaplatím, nechcem platiť

Mestská časť Košice - Sever stojí pred strategickým politickým rozhodnutím, ktoré zásadne ovplyvní budúci stav riešenia problematiky parkovania na jej území. Vyjadrenia starostu Gaja však naznačujú, že s obyvateľmi Severu nemieni diskutovať. Poslanci Severu Polaček a Gibóda (nezávislí) sa obávajú, že miestne zastupiteľstvo a následne i mestské zastupiteľstvo bude rozhodovať podľa individuálnych politických motívov jednotlivcov, ktorých ciele sú často diametrálne odlišné od potrieb občanov a záujmov dlhodobého rozvoja územia Severu a Košíc ako celku.

Na Severe si môžete s deťmi vyrezať tekvicu už po piaty krát

Tekvicová párty, Košice - Sever, Polaček, Gibóda, občianska aktivita, aktivizmus, Helowen 2016, halloween 2016

Ak máte tvorivého ducha a chuť motivovať susedov, priateľov a známych máte skvelú šancu urobiť si vlastnú tekvicovú párty!  

V rámci podpory komunít v mestskej časti Košice Sever, Vám spolu s občianskym združením Pre Košice Sever zabezpečíme nami vypestované tekvice, náradie a stoly na vyrezávanie a 30€ na individuálny nákup maličkostí pre deti. Stačí ak nám zavoláte a ubezpečíte nás, že na Vašu páry príde aspoň 10 detí a ich rodičia. Na programe budú okrem vyrezávania tekvíc aj súťaže, napr. o najkrajší halloweensky kostým a maľovanie na tvár. Najlepším miestom je miesto pred vašim bytovým domom alebo na priľahlom detskom ihrisku.

Poslanci na Severe chcú EEI

EEI, Košice, Raši, Polaček, Gibóda, parkovanie, zaparkujete, nezaparkujem, Sever, Gaj, Košice-Sever

Na XII zaadnutí MZ MČ Košice - Sever pod číslom 152/2016 poslanci mestskej časti schválili koncepciu parkovania a zavedenie rezidentskej zóny. Nakoľko poslanci MČ Košice - Sever si nepamätajú ako hlasovali a či vôbec niečo schvaľovali uverejňujeme doslovný prepis celej diskusie ako aj výpis z uznesenia a hlasovania.

Prílohy:
 ZÓNY Košice-Sever I.-VI.
 Koncepcia Sever - GRAFIKA
 Koncepcia DODATOK

Starosta MČ Sever nezverejňuje zápisnice z rokovaní zastupiteľstiev

Kosice-Sever, Gaj
Už viac ako 100 dní uplynulo od konania IX. zasadnutia Miestneho zastupiteľstva Mestskej časti Košice-Sever, ktoré sa konalo v minulom roku 16. decembra. Nezávislí poslanci Polaček a Gibóda upozorňujú, že nezverejňovanie zápisníc je na Severe bežný jav.

Stránky